Odessa’ da Gezilecek Yerler – Gezi Yazısı – Odessa Şehir Gezi Tur Rehberi

odessa gezi rehberi

odessa şehir rehberi

Odessa Gezilecek Gidilecek Yerler – Odessa Görülmesi Gereken Yerler - Odessa Gezi Yazısı – Odessa Şehir Rehberi - Odessa Gezi Tur Rehberi

Odessa' da gezmek için iki seçeneğiniz var. Gezilecek sokakları, parkları ve kapalı mekanları seviyorsanız tam bir şehir gezisi seveni iseniz yaz ayları tam size göre. Kış aylarınında kendine göre güzelliği ve gece hayatı vardır, turist az olsun yerel halkın içine karışıyım diyorsanız kış ayları iyi bir tercih olabilir, Odessa şehri yazlık bi deniz şehri olduğu için soğuk olmamaktadır. Şehrin sakinliğinden yararlanmak için kışın gelmenizde fayda var. Not: Odessa gezilecek gidilecek yerler, Odessa görülmesi gereken yerler, Odessa gezi yazısı, Odessa şehir rehberi, Odessa gezi tur rehberi gibi konularda bize yazın.Merkezinde bulunan merkezi kilise katedral den gezinize başlayabilirsiniz.
Not: Gece hayatı, Nightlife, Night clubs, Gece kulüpleri gibi konularda rezervasyon, vip giriş için bizi arıyabilirsiniz.

Spaso-Preobrazhensky Cathedral - Merkez kilise


Tam bir sanat eseri olan merkez katedral sizi büyülemesi garantidir.

Deribasovskaya Caddesi

Odessa gezilecek yerler, Odessa görülmesi gereken yerleri yazımızı takip ederek yada ucuz tur rehberi kiralıyarak gezebilirsiniz. Deribasovskaya caddesi; Bu cadde Tükiye'nin İstiklal Caddesi ve Bağdat Caddeleri karışımı bir caddedir. En popüler ana caddedir trafiğe kapalıdır insanlar için bir buluşma noktasıdır. Umarım konaklama yerinizde bu caddeye yakın olacak şekilde seçilmiştir, Deribasovskaya Caddesine yakın bir yerde konaklar iseniz herşeyi elinizin altında olur. Cadde üzerinde fotoğraflamak için bolca mekan ve heykel 1 adet ufak park& bahçede bulunuyor. Caddenin en başından yürümeye başlayın bu caddede gününüzün hepsini harcamayın sık sık yolunuz düşecektir zaten bu caddeye.

Hemen Deribasovska Caddesini gördünüz ve caddeye girdiniz, kiliseyi arkanıza aldığınızda sağınızda kalan pasaja girin.

Note: Odessa High Light,Odessa Highlight, Odessa Sightseeing Tour write me.

Tavanı cam olan mimarların sanat eseri büyüleyici Passage a bir göz gezdirin. Caddeden aşağı doğru giderken sağda Lviv Handmade Chocolate ta dünyaca ünlü Lviv çikolatarından yiyebilirsiniz, kokusunu zaten duyacaksınız ve kendinizi dükkanda bulacaksınız.


Biraz diğer çikolatalara göre pahalı olmasına rağmen alın ve buzdolabına koyun yada son gün gitmeden önce uğrayın hediyelik bu çikolatalardan kesin alın. Hemen 3-4 dükkan yanında Masterskaya Karameli dükanınada uğrayıp el yapımı şekerlerin tadına bakabilirsiniz.
Not: Odessa masaj, Odessa İş gezisi, Bizi internetten tanıştığımız bayan arkadaş dolaştırcak gibi özel konularda dikkat ediniz temkinli davranınız çok fazla internetten tanışılıp kandırılma araması almaktayız, acil durumlarda bizi arıyabilirsiniz.

Odessa Yarmarka

Caddenin tam ortasında diyebileceğimiz Yarmarka yani pazar& dükkan& yeme içme& alışveriş herşey için küçük klübelereden oluşan bu alana giriniz. Keşvediniz karmakarışık ama sempatik biryerdir.

Yarmarka alanında yöresel yiyecek ve içecekleri sokak lezzetlerinin hepsini bulabilirsiniz, kokusu hoşunuza giden herşeyi yiyip içebilirsiz tam bir Ukrayna kültürü bu alanda yaşanır.

Deribasovskaya Caddesinden başka sokaklara geçme vakti geldi. Deribasovskaya Caddesini kesen Ekatarinskaya Caddesinde bulunan

Ukrayna hamur işlerini, ev börekleri ve tatlıları yiyebileceğiniz harika bir dükkan Lviv Pliatsky ye uğrayın pişman olmazsınız.
Sahile aşağı doğru yürümeye devam edin,
Katerynyns'ka St, 9 konumunda bulunan gizli dışardan görünemeyen Park Palais Royal Garden a bir bakıp geçebilirsiniz. Nargileciler kafeler restorantlar var. Sahile doğru yani aşağı ünlü Potemkin Merdivenlerine devam edin . Monument to Catherine II heykelini Potemkin Merdivenlerinegelmeden göreceksiniz.

Monument to Catherine II heykeli size yolu gösteriyor heykelin elinin gösterdiği yönden sahile doğru devam edin.

Flat House-Wall or Witch house

Solunuzda Flat House-Wall or Witch house, yani sadece 1 duvar olarak gözüken evi sokaktan resimleyebilirsiniz şuanki hali tek duvar değildir restorasyon ile berbat edilmiştir tarihi bi özelliği kalmamıştır.Resimdekiler eski ve yeni halleridir.


Not: Odessa Şehir Rehberi ,Odessa Tatili, Odessa tercüman, Odessa Turlar, Mekanlar ve Fiyatlar için bizden bilgi alabilirsiniz.

Duke de Richelieu Monument

Yeniden bu heykelde size hangi yöne gitçeğinizi elleriyle göstermektedir, anlattığım son 2 heykel tarihi savaşlardaki düşmana yollarını gösterir. Aynı konumda bulunan ünlü merdivenlere gelmiş bulunuyorsunuz açısı özel olarak ayarlanmış bu merdivenler, belli bir açıda eğilince tek bir çizgi olarak görünmesi en büyük özelliğidir. Düşmana üstünlük kılmak için inşaa edilmişlerdir.

Note: Odessa High Light,Odessa Highlight, Odessa Sightseeing Tours


Not: Ukrayna lisans eğitimi, odessa lisans eğitimi , odessa rusça hazırlık için bizden bilgi alabilirsiniz.

Potemkin Stairs -Potemkin Merdivenleri

Eğer merdivenleri inip çıkmaya üşenirseniz, merdivenlerin yanında bulunan funikulera ile iniş çıkış yapabilirsiniz.

Ben yorulmadım merkezi tam gezmek istiyorum diyorsanız merdivenlerden inin tam karşınızdaki uzakta gözüken Odessa iskelesine gidebilirsiniz Odesa Port olarak ismi geçmektedir.

Birkaç heykelcik dışında Vorontsovsky Odessa Deniz Fenerini de görebilirsiniz. Oturup mağazaranın keyfini çıkarın. Merdivenlerden iskeleye deniz fenerine gitmeniz çok yorucu olacağı için, tavsiye olarak inmeyin. İnmediğiniz varsayarak merdivenlerden aşağı inmeden sağdan Primorski Bulvarı na devam edin.

Bu bulvarda yazın ağaçlar yeşil ve kışın ağaçlar rengarenk yılbaşı ışıklarıyla gözükür; iki halide güzeldir.

Bulvarın sonunda City Council binası ve Monument to Alexander Pushkin heykelini aynı alanda fotoğraflayabilirsiniz.

Sağdan yukarı doğru devam edin. Dünyanın en büyük operalarında Odessa National Academic Theater of Opera and Ballet i göreceksiniz. Belli günleri ve saatleri denk getirirseniz opera nın içindeki gösterilere bilet alarak izleyebilirsiniz.


Odessa tatiliniz kısa bir süre ise hızlı ve dolu dolu hizmet almak istiyorsanız Odessa Rehberlik, gezi, tatil organizasyon hizmeti için arayınız.
Note: Odessa sightseeing tours, Odessa City Guide, Odessa Tours, Best Things to See and Do in Odessa, Odessa English Translator, Odessa Holiday, Odessa Happy Hours.

Odessa National Academic Theater of Opera and Ballet


Odessa Opera İndirimli Biletler İçin Tıklayın veya Bizide Arıyabilirsiniz

Bu noktadan sonra duraklamadan yürüyerek devam eden gezinize son.Sağlam bir gezgin iseniz tabii ki yürüyerek bir kaç noktaya da daha gidebilirsiniz ama aralarındaki mesafe taksi& minibüs& otobüse binmeye değer.

Not: Odessa özel şehir gezisi ,Odessa Tatil Tur Paketleri, Odessa Bayi Turu Paketleri, Odessa Gidilecek Yerler, Odessa Gezilmesi gereken Yerler, Odessa Şehir Rehberi, Mekanlar ve Fiyatlar için bizden bilgi alabilirsiniz.


Note: Odessa sightseeing tours, Odessa City Guide, Odessa Tours, Best Things to See and Do in Odessa .

Şimdi birbirinden uzak noktalara değineceğim, bu noktalar için uzun yürüyüşler yapıcaksın yada araç kullanıcaksınız.

Tioschin Bridge& Colonnade & Vorontsov Palace, Bu üç tarihi yapı birbiriyle yan yanadır kesin gidin aşıklar köprüsü tarzın aşık insanların kilit astığı köprü, kolonnade yapısı ve vorontsov Osmanlının bıraktığı bina.


Not: Odessa barlar, Odessa gece hayatı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tioschin Bridge&Colonnade&Vorontsov Palace

Başka bir gün yada aynı gün içinde gitme şansınız olursa merkeze orta mesafa uzaklıkta, Lüteriyen Church alman yapısı olan bu katedrala giderbilirsiniz. Tarihi ve kaliteli bir restarosyanu vardır.

Yeniden uzak olan noktalarda biri St. Panteleimon Monastery manastırı.Süper bi mimari içine grip bakabilirsiniz.

St. Panteleimon Monastery a yakın olan halk pazarına uğrayın. Privoz Market olarak geçen bu pazar sabittir ve halkın nasıl yaşadığını burda görebilirsiniz meyve, sebze kurutulmuş balıklar bütün ukrayna alışveriş kültürü buradadır herşeyi tek seferde görebilirsiniz.

Başka bir gitmeniz gereken nokta merkezde bulunan Kitap Pazarı kitaplar başta olmak üzere cd ler, Avrupa ürünleri, döviz çeviren insanlar vardır bu pazarda. Satılan ürünlerden dolayı Avrupa pazarlarına benzeyen pazar, karaborsanın döndüğü yeşil ağaçlık caddedir kesin gidin.

Sahil şeridi hariç temel gitmeniz yerler buralardır, başka bir gününüzü sadece sahil şeridine ayırmanız iyi olacaktır. Park Tarasa Shevchenka parkı Odessa nın en büyük en ünlü parkıdır , konum olarak merkez ile sahil şeridi başlangıcında bulunur.


Not: Odessa Şehir Rehberi ,Odessa Gezilecek Yerler, Odessa Gezi Rehberi, Odessa Turlar, Odessa Tatil Paketleri, Odessa Gezi Paketleri için bizden bilgi alabilirsiniz.

Parkın içinde birçok heykelcik bulunur. Lunapark & Çornomorets Odessa stadyumu & Parka komşu Türk Konsolosluğu muz büyük yapılar arasındadır. Park Tarasa Shevchenka parkından geçin parkın sahil kısmında plaj bulunur. Bu şehrin en ünlü plajı Lanzheron plajı dır.

Kesinlikle uğranılması gereken plaj burasıdır. Kışın buzlarla kaplı yazın ise capcanlıdır. Buradan golf arabasına binerek Trasa Zdorovya adındaki, insanların spor ve yürüyüş yaptıkları arabaların girmesi yasak yoldan Ünlü Arkadya Plaja kadar uzanan orman yoldan, Arkadya plajı gidebilirsiniz.


Note: Odessa sightseeing tours, Odessa City Guide, Odessa Tours, Best Things to See and Do in Odessa.
Not: Odessa havalimanı ve Odessa havaalanı vip transfer ve rehberlik hizmetleri için bize yazabilirsiniz.

Trasa Zdorovya

Trasa Zdorovya orman yolunun ortasındaki Kanatna Cable Car Route teleferiğe binmeniz yaz aylarında orman yolunu tepeden görmenizde fırsat olacaktır.

Bu noktalardan sonra sahil şeridini gezmeyi ünlü Arkadya Plajı nda bitirebilirsiniz, bu plaj bütün yazlık klişeleşmiş kulüplerin toplandığı dev gece hayatı sahil şerididir. Yaz tatili nizin büyük bir kısmının geçeceği noktadır.

Odessa' da gezilecek yerler, Odessa görülmesi gereken yerler, Odessa tur rehberi, Odessa Şehir rehberi, Odessa Gezi Yazısı, Odessa Tatili
5/5 - (117 votes)
 
admin
admin
rehberodessa.com Odessa Rehber - Odessa Tercüman - Odessa Gece Hayatı - Odessa Tatil. Odessa Tercüman, Odessa Rehber, Odessa Türk Rehber, Odessa Gece Hayatı, Odessa Danışmanı, Odessa Türkçe Rehberlik, Odessa Tur Gezi Rehberi

26 Comments

 1. kemal dedi ki:

  çok ayrıntılı kaliteli bir yazı

 2. veli dedi ki:

  güzel yararlı yazı

 3. Hakan dedi ki:

  Guzel yazi

 4. sinan dedi ki:

  Harika yazi

 5. ali dedi ki:

  guzel yazı ve tercuman tavsiye edilir

 6. süleyman dedi ki:

  guzel yazı ve tercuman

 7. kemalcan dedi ki:

  Teşekkürler

 8. ahmet dedi ki:

  3kppizsagolun

 9. ayse dedi ki:

  tesekurler tercume ıcın

 10. ahmet dedi ki:

  transfer ıcın tesekkurler

 11. oleg dedi ki:

  thank you mr ali for good translatıon

 12. dimitri dedi ki:

  thanks for good translation

 13. richard dedi ki:

  thank you for helps

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir