Ukrayna Kış Ayları – Kışın Ukrayna Gece Hayatı – Ukrayna Hava Durumu

odessa yılbaşı tatili

odessa kış tatili

Ukrayna' da ve Odessa' da Hava Şartları, Soğuk Aylarda Ne Giyilir

Ukrayna ve Odessa şehri beraber olmak üzere hava şartlarına ve mevsimlerine göre ne giymeniz gerekir, nasıl rahat edersiniz, çetin kış şartlarına nasıl uyum sağlarsınız bu ve buna benzer konularda bahsedeceğim. Odessa kışın soğuk bir şehirdir.

Bilindiği üzere Ukrayna bir kış ülkesidir hemde en soğuğundan. Kış ayları çok soğuk geçtiğinden dolayı turist yada sabit vatandaş olmanız fark etmez içlik sizin en yakın dostunuz olacaktır. Kaliteli teknolojisi olan özel termal içlikler sizi kurtaracaktır, ucuz naylon yün terleten dandik ürünler sizin terleyip rahat yaşamanıza olanak sağlamayacaktır. Hava durumunun -20 li dereceleri gördüğünü düşünürsek termal pahalı montlar sizi anca koruyacaktır.


3 in 1 diye tabir edilen genelde pahalı olan ama ortalama fiyatlara da bulabileceğiniz, montlardan bir kere almanız sizi uzun yıllar idare edecektir bir kere alın tam kaliteli alın. Kaliteli montları az soğuklarda da en dış yüzeyini fermuarından ayırarak 2 in 1 şekline getirip giyebilirsiniz. Kalın ve ince olmak üzere çeşit çeşit mont almanıza gerek yoktur. Columbia, North Face gibi daha birçok marka örnek gösterilebilir. Bu pahalı markalara muadil bütçenize göre 3 in 1 özelliğini taşıyan montlardan alabilirsiniz. Dağcı malzemeleri satan ve spor malzemeleri satan mağazalarda bulabilirsiniz. Türkiye tekstilde ileride bir ülke olduğu için Türkiye' den montunuzu almanızda fayda var.


Not: Bizimle iletişime geçiniz Odessa Gece Hayatı, Odessa Gece Kulüpleri, Odessa Barlar, Odessa Restoranlar.
Not: Ukrayna' da üniversite eğitimi, odessa' da üniversite eğitimi, odessa rusça hazırlık, odessa rusça kursu iiçin bizi arıyabilirsiniz.

Not: Odessa Kışın Nasıl, Odessa Kış Tatili, Odessa Kışın Soğukmu, Odessa Kışın Nerede Konaklamalı, Odessa Kış Rehberi gibi sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsinz.

Bereye alternatif olarak, klasik Ukrayna' da bulabileceğiniz kürklü şapkalar size ekstra koruma sağlayacaktır.

Sizi terletmeyecek kaliteli teknoloji kumaşa sahip kazaklar, üst terletmeyen yün içlikler, üst termal içlikler, üst korumanızı sağlayacaklardır. Kaliteli montunuzun sizi çok aşırı soğuklardan koruyacağını düşünüyorum bu yüzden kalın kalitesiz kazaklardan ve naylon giyeceklerden uzak durun. Terlemeniz sizin hasta olmanıza davetiye çıkaracaktır. Ukrayna' da giyinirken amaç sıcak durmanız ve terlememenizdir! Bu yüzden klasik hava şartları giyiniminden ziyade, 1 kaç üst segment kıyafet sporcu termal özellikli kıyafet seçimi sizin tercihiniz olmalıdır.

Alt kısmınızda 100% pamuk yada termal boxer, alt içlik üzerine kot pantolon, eşortman , rahat hareket etmenizi sağlayacak azcık bol kesim kumaş pantolonları tercih edebilirsiniz. Kalın pantolon bedenlerinizi içinize içlik giyeceğinizi düşünerek 1- 2 beden büyük almakta fayda var. Bunlara alternatif içi kürk ve tüylü kumaşlı Ukrayna' da bulabileceğiniz pantolonları giyebilirsiniz. Ukrayna'da mağaza ve pazarlarda kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Not: Odessa yılbaşı tatili, Odessa Kışın Gece Kulüpleri, Odessa Kışın Gece Hayatı, Odessa Kış Ayları Nasıl gibi sorularınız için bizi arıyabilirsiniz.

Ukrayna' da Bere, Eldiven ve Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Berenizi ve eldiveninizi çetin kış şartlarında eksik etmeyin hatta bunu bir alışkanlık haline getirin. Bunun dışında telefonunuzu soğuklarda rahat kullanabilmeniz için dokunmatik özellikli eldiven edinmenizde fayda var. Bu eldivenleri Türkiye ve Ukrayna spor mağazalarında bulabilirsiniz ayrıca fiyatları çok pahalı değildirler. Örnek vermek gerekirse Türkiye' de Decathlon gibi mağazalara göz atmanızda fayda var.


Not: Odessa Konaklama, Odessa Otel Tavsiyeleri, Odessa Kiralık Vip Daireler için bizi arıyabilirsiniz.

Not: Odessa Kışın Türk Rehber, Odessa Kışın Ne yapılır, Odessa Soğukmu gibi sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsinz.

Kombinasyonun önemli parçası gene tavsiye olarak çok kalın olmayan yün, terletmeyen çorap. Botunuz çok kaliteli -20 li şartlara uygun olmayan bir bot ise teknolojik termal kumaştan imal edilmiş çorap almanızda fayda var. Bu çorapları spor mağazalarında bulabilirsiniz.

Kombinasyonun son parçası bot tercihinizde cortex kumaş kullanan tüm şehir hayatına uygun dağcı, ekstrem sporlar standartlarında botları satın alabilirsiniz. Marka olarak Columbia, North Face, Merrell, Salomon, Reebok gibi markaların ekstrem koşullar için üretilen botlarını incelemenizde fayda var. Standart botlara göre fiyatları kesinlikle pahalıdır ama bu botlar bir kere alıp uzun yıllar kullanacağınız kalitededirler eğer doğru tercih yapmışsanız.


Not: Eğitim danışmanlığı için bize ulaşın Ukrayna Üniversite Eğitimi, Odessa Üniversite Eğitimi, Odessa eğitim Danışmanı.

Botlarda renk seçiminde siyah yada koyu renk seçmenizde fayda var, hiç istemeseniz bile takım elbise, yada resmi kıyafet, okul kıyafeti, gece hayatı kıyafetleriniz gibi altına bot giymek istemeyeceğiniz kıyafetlerin altına bot giymek zorunda kalacaksınız. Spor ayakkabı yada klasik kösele nubuk ayakkabılar giymeniz karda ve ekstrem soğuklarda imkansız hale gelecektir.

Yaz aylarında ise Ukrayna normal Türkiye' de ki yaz ayları gibidir, klasik şort, tişört kombinasyonu sizin için günlük hayatta yeterli olacaktır. Gece hayatında ise gömlek, pantolon, tişört veya yazlık takım elbise sizin için Ukrayna yazlarında uygun olacaktır.

Odessa kışın hava şartları

2 Comments

  1. ali dedi ki:

    güzel bir kış yazısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bilgi ve Fiyatlar WhatsApp Mesajı Yaz