Odessa Havalimanı Transfer – Havaalanı Ulaşım – Türk Taksi Otel Transfer

odessa havalimanı transfer

odessa havaalanı

Odessa havalimanı transfer, Havalimanından Şehir Merkezine Gidiş ve Odessa Havalimanı Geçiş Vize Ülkeye Alınmama Problemleri, Odessa Türk Taksi

Odessa havalimanı transfer;

Öncelikle Odessa'ya varış ve havalimanına indikten sonra yapmanız gerekenleri anlatacağım.

İlk olarak Odessa' ya aktarmalı ve aktarmasız uçan 4 firma vardır. Türk Hava Yolları, Onur Air, Ukraine International Airlines, Pegasus. Bütçenize göre bilet fiyatlarını takip etmenizde fayda var, bazen sürpriz kampanyalı biletler olabiliyor. THY ve UK. INT. Airlines ortak uçuşlar yapabiliyor kafanız karışmasın iki ayrı firma aynı uçağa bilet satıyorlar. Başka dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta, gördüğünüz diğer biletlere göre çok ucuz yani en ucuz bilete hemen atlamayın. Bunlar gündemde olan çoğu kişiyi mağdur eden 'Bagaj Hakkı Olmayan' yani uçak altına büyük valiz eşya verme hakkı olmayan biletlerdir.

Not: Odessa havalimanı tranfer, Odessa Otel Transfer, Odessa Vip Transfer, Odessa limuzin transfer, Odessa Güvenlik koruma gibi konularda bize yazınız.
Eşyanız var ise havalimanında büyük valiz ağırlığı kadar ceza ödersiniz. Bu konudan dolayı eşyanız çok ise bagaj hakkı olan bileti almaya dikkat edin. Bagaj haklı bilet almazsanız sağlam bir ceza ödersiniz.

Genel olarak bilet alma seçenekleri satış ofisleri ve ilk akla gelen site SkyScanner.com dur. Skyscanner.com sitesinden bilet alırken sistem bazı biletleri atlayabiliyor, verdiğim uçak firmalarının kendi sitelerinden tek tek manuel olarak bilet bakmakta yarar var.

Not: Odessa Havalimanı Transfer dahil rehberlik, Odessa Türk Taksi, Odessa Vip Transfer, Odessa Otel Transfers için bizden bilgi alabilirsiniz.

Odessa Havalimanı na ilk indiğinizde soğuğa hazırlıklı olun kış aylarında kalın giyinin. Uçaktan indiğinizde insanları takip edin havalimanı pasaport kontrole aktarma yapacak uçak pisti havalimanı arası otobüse binin. Veya direk yürüme mesafesinde ise havalimanı kapısı, sizi yürüyerekte kapıya gitmenizi isteyebilirler.

Pasaport kontrol noktasına geldiğinizde çok fazla Türk olduğunu fark edeceksiniz çok acil bir durum olmadıkça yardım almanıza gerek yok, gereken konuşmaları her havalimanında olduğu gibi İngilizce ile de halledebilirsiniz.

Not: Odessa rusça hazırlık, Ukrayna rusça hazırlık, Ukrayna üniversite eğitimi, odessa üniversite eğitimi gibi konularda bize yazınız
Pasaport kontrol kabininde oturan askere yaklaştığınızda yanyana 2 asker oturur 2 arkadaş iseniz beraber sıra bekleyiniz ve beraber önünüzdeki kabinlere gidiniz. Karşınızda duran askere yaklaşınız, kontroldeki askere pasaport, yeni öğrenciyseniz öğrenci davetiyenizi (bu davetiyeyi öğrenci danışmanınızın size vermiş olması gerekmektedir), varsa otel rezervasyonunu gösterin. Görevliler size sorarlarsa yaşamak için paranızın olduğunu ve arkadaşınızda kalacaksanız arkadaşınızın Odessa' da yaşadığını ve onun evinde kalacağınızı İngilizce olarak belirtin. Pasaport kontrolünde bir sorununuz yok ama rüşvet için kıvranan bir askere denk gelirseniz ne yapmam gerekiyor?, sorun nedir? acaba diye belirtmeniz işlemi hızlandıracaktır. En kötü ihtimal para vererek kurtulabilirsiniz. Rüşvet konusuna hala girememişseniz sizi büyük ihtimalle tenha bi yerde sohbet etmeye davet edeceklerdir o noktaya kadar geldiyseniz kesin 20-50 dolar vermekten çekinmeyin konuyu uzatmayın.


Not: Odessa Havalimanında takılma,Havalimanında geçememe, Ülkeye alınmama gibi konularda erkenden bizimle iletişime geçiniz. !

Not: Odessa Limuzin Transfer, Odessa Güvenlik Tutma, Odessa Gece Kulübü Transfer, Rezervasyon Ve Odessa Gece Hayatı vip rehberlik için bizden bilgi alabilirsiniz.

Pasaport kontrolünü geçtikten sonra valizinizi bekleyin Odessa' da valizler geç gelir şaşırmayın. Bu sırada büyük ihtimalle etrafta dolanan köpekler vardır ama bu köpeklerin bugüne kadar birşey yakaladıklarını görmedim, önemsemeyin rüşvetçilerin gözüne batmayın hiç yere 20-50 dolar daha cebinizden gitmesin.Valiziniz gelince valiz paletinden çıkışa doğru yürüyün. Büyük ihtimal ile dümdüz yürüdünüz ve askerlerin arasından geçtiniz, en son sokağa çıktınız artık sorununuz yok.


Not: Ukrayna Üniversite Eğitimi, Odessa Üniversite Eğitimi, Odessa Danışmanlık gibi konularda bizimle iletişime geçiniz.

Veya şanssızsanız 2.seçenek, tam son kapıdan çıkıp sokağa varacakken sizi gözüne kestiren polis& asker ne ise, çantanıza bakabilirmiyim?, çantanızda ne var?, yaşamak için paranız varmı?, nerede kalıcaksınız? gibi sorularla sizi yıldıracak ve para verip kurtulmak isteyeceksiniz. Para vermek istemiyorsanız ve de çantanızda çok fazla ekstrem fazlalıkta gıda yada aynı üründen tekrar tekrar yok ise, herşeyinizin tam sıkıntısız olduğunu ve gitmek istediğinizi belirtin büyük bir ihtimal sizi rahat bırakacaktır.

Çıkış kapısında sizi karşılayacak eş, dost, yardımcı, danışman, şirket yetkilisi var ise artık rahatsınız demektir.Eski ve yeni olmak üzere iki adet havalimanı vardır yazımın tarihi itibari ile iki havalimanıda çalışmaktadır, hizmet vermektedir.

Havalimanından çıktınız, sadece ingilizce biliyorsunuz varsayıyorum ve sadece yanınızda yol arkadaşlarınızın da sadece İngilizce biliyor ise biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Odessa ya ilk gelişiniz ve taksi numarası bilmiyorsanız; havalimanı taksicileri için biçilmiş kaftansınız .


Not: Odessa Havalimanında takılma,Havalimanında geçememe, Ülkeye alınmama gibi konularda erkenden bizimle iletişime geçiniz. !

Not: Odessa havalimanı karşılama, Odessa Havalimanında Takılma Ülkeye alınmama, Odessa Pasaport Vize Sorunu, Odessa ülke girişleri, Odessa havalimanı gelişten itibaren tatilinizi planlamak için bizden bilgi alabilirsiniz.

Havalimanı taksicilerinden uzak durun şanslıysanız 20-100 dolardan pazarlık başlar bundan dolayı havalimanı taksilerinden çekinin. Hatta sizi Odessa' da karşılayacak biri yoksa kaçın bu dolandırıcı taksicilerden. Net bir dil ile "NO" diyin ve uzaklaşın çoğu sizin peşinizi bırakmayacaktır.

Yanlız dil bilmeyen bir turist kafilesi olduğunuzu varsayıyorum ve geliyorum taksi çağırma seçeneklerinize. Çatpat İngilizce bilen bir operatöre denk gelir ve taksi şirketi numarası arayabilme imkanınız var fakat bu aramayı gerçekleştirmek için Ukrayna hattınız büyük ihtimalle yoktur. Ama Türkiye hattınız ile taksi çağırmayı deneyebilirsiniz taksi operatörü size cevap verebilir.

İndirimli taksi çağırmak için tıklayın, acil durumlar için. Normal saatlerde ve planlı transferler için bize tarihini ve saatleri söyleyiniz sizi alalım. Yanınıza Ukrayna havalimanında ki döviz bürosundan para çevirisi yapıp Ukrayna parası grivna almadıysanız transferiniz dolar olarak gerçekleştirmek zorunda kalırsınız.

Bazen ufak sorunlar çıkabilmektedir bunun nedeni teknolojiye hakim olmayan ve sabırsız taksicilerdir. Bu taksiciler illa arayıp "nerede bekliyorsunuz", "geliyorum", "yoldayım", "caddeye çıkın" demeyi huy edinmiş İngilizce bilmeyen taksicilerdir. Bu sorunlar dışında sorunsuz bir şekilde konaklayacağınız yere gidebilirsiniz.Not: Havalimanından sizi rehberlik dahilinde transferinizi özel araç ile taksi veya limuzin ile vip güvenlikli trasnferiniz yapabiliriz.

Taksi dışında birkaç minibüs ve troleybüste havalimanından çeşitli noktalara hizmet vermektedir, ama Odessa' da yeni iseniz zor ve gereksiz olarak görüyorum. Bizlerden transfer için bilgi almanız, yada transferinizi tanıdığınız bir kişinin sağlaması tavsiyemdir. Havalimanından metro & tramvay yoktur.

Odessa havalimanı transfer

3 Comments

  1. kemal dedi ki:

    güzel bir havalimanı anlatımı

  2. vadronov dedi ki:

    Güzel yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bilgi ve Fiyatlar WhatsApp Mesajı Yaz